متخصصین طب فیزیکی (فوتکی)

درباره رشته چرت و مزخرف طب فیزیکی (طب الکی )(طب فوووت)

 

دوازدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران

طب فیزیکی و توانبخشی چیست؟

 

 

رشته ای چرت و مسخره که نه مرغ هستند که بپرند و نه شتر

 

هستند که بدوند؟

 

 

خودشان هم نمی دانند که چکاره اند و فقط و فقط در کار بقیه

 

متخصصین خصوصا" متخصصین مغز و اعصاب و متخصصین

 

فیزیوتراپی دخالت و فضولی می کنند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:28  توسط متخسس طب فوت  | 

 

 

طب فيزيكي و توانبخشي(طب فوت)

 

طب مسخره فيزيکي و توانبخشي(فوتکی) چيست؟


طب فيزيکي و توان‌بخشي Physical Medicine and Rehabilitation يکي از رشته‌هاي چرت و مجعول و مسخره پزشکي تخسسی باليني مي‌باشد که به دخالت و فضولی و ارائه روشهاي فیزیوتراپیجهت افراد داراي ناتواني (impairment) و معلوليت

 (disability) فيزيکي و شناختي در تمام سنين مي‌پردازد. اين تخصص با استفاده از روشهاي طب الکترودياگنوز، تزريق‌هاي تشخيصي و درماني، روشهاي دارويي و فیزیوتراپی (ورزشهاي درماني، استفاده از مداليته‌ها، طب مانيپولاسيون) به تجويز روشهاي توان‌بخشي در بيماران دچار وضعيت‌هاي دردناک و شرايط محدود کننده عملکرد و ناتوان کننده پرداخته و بر جلوگيري از عوارض ناشي از معلوليت‌ها تأکيد دارد. متخصص اين رشته قادر به تشخيص، درمان و ارائه روشهاي توان‌بخشي براي بيماريها و ناتواني‌هاي عصبي، اسکلتي ـ عضلاني (از جمله موارد ورزشي و شغلي) و ناتواني ساير سيستم‌ها و اداره طولاني مدت بيماران معلول است.
«ادامه دارد»

دکتر غلامرضا رئيسي
متخصص مسخره طب فيزيکي و توان‌بخشي(فوتکی)
استاديار دانشگاه علوم پزشکي ايران

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:28  توسط متخسس طب فوت  | 

 

 
 

جناب آقای دکتر حافظي

ریاست محترم انجمن طب فیزیکی و توانبخشی    

 با سلام                                   

 

احتراماً، ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما مدیر توانمند و سایر همکاران ارجمندتان در عرصه ی طب فیزیکی و توانبخشی، لحظاتی سرشار از آرامش و شادی را برایتان آرزومندم.                                              

با توجه به ارتباط تنگاتنگ دو رشته ی طب فیزیکی و توانبخشی و فیزیوتراپی و جایگاه هر یک در نظام سلامت و خدمت به بیماران، لزوم همکاری این دو رشته برای پیشبرد اهداف مقدس یکایک خدمتگزاران این عرصه امری غیرقابل  انکار است، لذا طرح سخنانی غیرعلمی، غیراخلاقی و از جنس افترا آنگونه که جناب آقای دکتر توانا در جلسه ای که مورخ29/3/87 پیرامون استاندارد سازی در رتبه بندی مراکز فیزیوتراپی در سازمان بیمه خدمات درمانی و آنهم درحضور شماری از مسئولین و کارشناسان مطرح کردند چنان دور از انتظار و دور از شان جناب آقای دکتر توانا می نمود که متعاقب چاپ گزارش جلسه در فصلنامه اخیر انجمن علمی فیزیوتراپی ایران خاطر بسیاری از همکاران سختکوش ما مکدرگشته و ایشان مصرانه خواهان رسیدگی و پاسخی مناسب برای این سخنان می باشند، سخنانی که بی شک برازنده ی انسان محترمی چون جناب آقای دکتر توانا نمی باشد.                                                                                                                              

آیا ذکر رابطه ی نامشروع فیزیو تراپیست ها بابیمه تامین اجتماعی و دادن پورسانت به بیمه از سوی ایشان اهانتی آشکار به همکاران ما و سازمان بیمه گر که خالصانه مشغول انجام وظایف تعریف شده ی خود هستند نمی باشد؟

چگونه می توان با اظهار نظری قاطعانه جامعه محترم فیزیوتراپی و پزشکانی را که به هنگام آغاز فعالیت خود سوگند راستی یاد کرده اند به تبانی متهم کرد؟                                                                                                        

چگونه می توان جامعه سختکوش فیزیوتراپی را که اغلب از مشکلات ناشی از کار زیاد و طاقت فرسای روزانه متحمل بیماریهای مختلفی هستند، خلافکار نامید؟                                                                                          

آیا می توان با نگاهی تک محوری خواهان حذف سایر رشته ها به عنوان دشمنان رشته طب فیزیکی و توانبخشی شد؟                                                                                                                                                             

چگونه می توان مصوبه دولت را غیر قانونی دانست و جامعه فیزیوتراپی را متهم به سیاسی کاری در اخذ مسئولیت فنی مؤسسات فیزیوتراپی کرد؟

 تمامی این اظهارات جناب آقای دکتر توانا تأسف شدید جامعه فیزیوتراپی را در پی داشته چنان که خواهان این هستند که صدای اعتراضشان را به گوش مراجع حقوقی برسانند .

                                                                      

رشد سریع و روز افزون علوم پزشکی، تخصصی شدن آن و ارائه خدمات پزشکی در قالب های مختلف از یک سو و از سوی دیگر تعامل نزدیک میان متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی و همکاران فیزیوتراپیست و با علم به وظایف هر عضو تیم درمانی از گروه های پزشکی و اینکه در نظام سلامت جایگاه هر یک از رشته ها کاملا تعریف شده است ایجاب می کند که به عوض عناد ورزی، برخورد مغرضانه، قهری و دور از اخلاق پزشکی، دو انجمن فیزیوتراپی و طب فیزیکی و توانبخشی با تفکری سازنده و بیمارنگر در سال نو آوری و شکوفایی با یکدیگر همسو شده و زمینه پژوهش و نوآوری و ارتقا علمی و عملی دانش آموختگان دو رشته را فراهم سازند تا از این مسیر موجبات افزایش سطح خدمات به بیماران و بهبود سطح کیفی آن فراهم گردد. 

                                                                                                         

لذا بدینوسیله جامعه فیزیوتراپی که جایگاه و مرتبه ی خود را زیر سوال دیده است، ناباورانه از شنیدن چنین اظهارات بی پایه و غیر علمی از شما تقاضا دارد که اقدامات لازم را در این خصوص مبذول بدارید.                             

باشد که هیچ گاه شاهد چنین هتک حرمت هایی به ساحت خدمتگزاران و فعالان در عرصه ی علوم پزشکی نباشیم چرا که جامعه فیزیوتراپی هرگز قضاوتهایی چنین ناعادلانه را بر نمی تابد، پیشاپیش از بذل توجه و عنایت شما کمال امتنان را دارم.

 

 دکتر اسماعیل ابراهیمی

 

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:27  توسط متخسس طب فوت  | 

 

 گروه طب فيزيكي و توانبخشي 

 

متخسسین الکی طب فوت(فوتکی)

 

PHYSICAL MEDICINE & REHABILITATION

DEPARTMENT    

 

طب فيزيكي و توان بخشي(متخسسین فوتکی)Physical Medicine and Rehabilitation يكي از رشته هايچرت و پرتو مسخره پزشكي تخصصي باليني مي باشد كه بهدخلت در کار ارتوپد ها و فیزیوتراپیست ها و ارائه روشهاي توان بخشي جهت افراد داراي ناتواني و معلوليت فيزيكي و شناختي در تمام سنين مي­پردازد. اين تخصص با استفاده از روشهاي طب الكترودياگنوز، تزريق هاي تشخيصي و درماني، روشهاي دارويي و فیزیوتراپی (ورزشهاي درماني، استفاده از مداليته ها، طب مانيپولاسيون) به تشخيص، درمان و تجويز روشهاي توانبخشي در بيماران دچار وضعيت هاي دردناك و شرايط محدود كننده عملكرد وناتوان كننده پرداخته و بر جلوگيري از عوارض ناشي از معلوليت ها تأكيد دارد. متخسس اين رشته قادر به تشخيص، درمان و ارائه روشهاي توان بخشي براي بيماريها و ناتواني­هاي عصبي، اسكلتي - عضلاني ( از جمله موارد ورزشي و شغلي ) و ناتواني ساير سيستم ها و اداره طولاني مدت بيماران معلول نیست . همچنين رهبري و هدايت تيم هاي توان بخشي چندرشته اي را براي ايجاد حداكثر بهبود عملكرد فيزيكي، رواني، اجتماعي و شغلي در افرادي كه توانايي آنها در اثر بيماري، تروما، نقص هاي مادرزادي يا درد محدود شده را بر عهده مي گيرد.اين رشته در سال 1947 در آمريكا بنيان گذاري شد. درحال حاضر حدود 30000 متخصص طب فيزيكي و توانبخشي در سرتاسر دنيا به فعاليت مشغول مي باشند اما كمتر از 200نفر در ايران حضور دارند و خوشبختانه سالانه تعدادي از متخصصين اين رشته به كشورهاي غربي مهاجرت ميكنند. در حالي كه بر اساس استاندارد, براي ارائه خدمات مناسب طب توانبخشي نياز به حدود 2000 متخصص طب فيزيكي و توانبخشي و حدود 6000 تخت بستري در كشور داريم. اين رشته در کار فیزیوتراپیست ها دخالت می کند وشامل زمينه هاي زِير است:فضولی در
طب توانبخشي ورزش،  طب توانبخشي آسيب نخاع، طب توانبخشي سكته مغزي، طب درمان درد ،طبالكترودياگنوز (نوار عصب و عضله و پتانسيلهاي بر انگيخته)، طب توانبخشي اطفال، بعلاوه فلوشيپهاي اين رشته در زمينه هاي: طب توانبخشي قلبي ، طب توانبخشي ريوي، طب توانبخشي ديابت ، طب توانبخشي در بيماران قطع عضو و.. است.

دانشگاه علوم پزشكي ايران داراي قديمي ترين مراكز الکی طب فيزيكي و توانبخشي (فوتکی)كشور در بيمارستانهاي فيروزگر و شفا يحيائيان بوده است. گروه طب فيريكي و توانبخشي اين دانشگاه از سال 1383 تشكيل شد و داراي پنج عضو هيئت علمي مي باشد. در حال حاضر بخشهاي فضولی طب فيزيكي و توانبخشي در بيمارستانهاي فيروزگر و شفا يحيائيان و حضرت فاطمه(س) فعال ميباشند. 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:27  توسط متخسس طب فوت  | 

 

 

این بخش مرکز فیزیوتراپی تجریش بوده که توسط دزدان اشغالگر

 

طب فیزیکی (متخصصین طب فوت)دزدیده شده است

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:26  توسط متخسس طب فوت  | 

 

 

واحد  طب فیزیک و توانبخشی(متخصصین الکی طب فوت) 

مسئول فنی :

خانم دکتر سهیلا صمدزاده

تیم توانبخشی بیمارستان فارابی متشکل از متخصصین طب فیزیک و توانبخشی متخسسین رشته چرت و جعلی فوتکی، فیزیوتراپیست ، کاردرمان ، گفتاردرمان و مددکار اجتماعی می باشد که بیماران مبتلا به ناتوانی و معلولیت های جسمانی و روانی را از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار داده و پس از انجام اقدامات تشخیصی و ارائه روشهای توانبخشی جهت بهبود عملکرد فیزیکی ، روانی ، اجتماعی و شغلی بیماران اقدام می نمایند .

 

متخصصین طب فیزیک و توانخشی(فوتکی) :

خانم دکتر سهیلا صمدزاده

بورد تخسسی طب فیزیک و توانبخشی فوتکی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

 درجه استادی :  استادیار

 

آقای دکتر کامبیز خاموشیان

بورد تخسسی طب فیزیک و توانبخشی فوتکی

  همکار آموزشی

 

دخالت در کار فیزیوتراپیست ها در زمینه های بیماریهای نوروماسکولر ، ماسکولراسکلتال ، دردهای حا و  مزمن ، بیماریهای روماتیسمی  ، آسیبهای ورزشی ، نیز تجویز برس و انجام مطالعات الکترو دیاگنوزیس جهت بررسی بیماریهای عصبی – عضلانی از فعالیتهای عمده متخصصین طب فیزیکی می باشد .

 

کلینیک فیزیوتراپی :

آقای هومان الهی :       کارشناس ارشد فیزیوتراپی

خانم هانیه شاهنده :      کارشناس ارشد فیزیوتراپی

خانم گلاره پورمعتبد :  کارشناس فیزیوتراپی

 

بیماران مبتلا به ضایعات ماسکولواسکلتال ، بیماریهای عصبی ، سکته مغزی ، بیماریهای روماتیسمال ، اختلالات تنفسی و ....  مورد ارزیابی قرار گرفته و با استفاده از روشهای الکتروتراپی ، ماساژ، ورزش درمانی و ...... تحت درمان قرار می گیرند .

 

کلینیک گفتاردرمانی :

خانم فرانک ارتیاحی  :    کارشناس ارشد گفتاردرمانی

خانم ماهان حیدری :       دانشجوی  کارشناس ارشد گفتاردرمانی

خانم بهناز سلیمانی  :     کارشناس گفتاردرمانی

 

در این کلینیک به ارزیابی ودرمان انواع اختلالات گفتاردرمانی و زبانی پرداخته می شود که عبارتند از :

1-   Articulation-D.

2-   Fluency –D.

3-   Resonance – D.

4-   Voice-D.

5-   Aphasia-D.

6-    Hearing loss

7-    Dysphagia

8-    Delayed Speech and language

9-    Dysarthri

 

کلینیک کاردرمانی

خانم لیبا رضایی :    کارشناس ارشد کاردرمانی

آقای ایوب فتاحی :    کارشناس ارشد کاردرمانی

خانم گیسیا تیموری :   تکنسین کادرمانی

آقای کامران  پرگام :   تکنسین کاردرمانی

آقای بیژن علیخانی :   تکنسین کاردرمانی

آقای رسول پورطهماسب :  تکنسین کاردرمانی

 

در این واحد ارائه خدمات به بیماران روانپزشکی به صورت ارزیابی اولیه بیمار ، تعیین و تشخیص هدف درمانی ، تهیه و تنظیم گزارش روزانه و تشکیل پرونده ، آموزش بیمار جهت استفاده از وسایل و کمک به اسقلال بیمار در فعالیت روزانه می باشد .

 

انواع فعالیتهای کاردرمانی دراین مرکز به شرح زیر می باشد :

 

فعالیتهای هنری :

 خطاطی ، نقاشی ، گل سازی ، بافتنی ، گل دوزی ، تکه دوزی ، خیاطی و کوبلن دوزی

 

فعالیتهای حرفه ای :

سفالگری

 

بازی های فکری :

پازل ، شطرنج ، جستجو ، نقشه ، منچ

 

فعالیتهای ورزشی :

پینگ پنگ ، بدمینتن ، دارت ، طناب بازی

 

فعالیتهای گروه درمانی :

گروه موازی ، گروه پروجکتیو ، گروه مشارکتی ، گروه مشارکتی خودمحور ، گروه تکامل یافته

 

گزارش کار به صورت روزانه داخل پرونده ثبت شده و توسط پزشک معالج هر روزه مطالعه می گردد .
+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:25  توسط متخسس طب فوت  | 

 

یازدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی – توانبخشی متخسسين الكي طب فوت (طب

 فوت) و الکترودیاگنوز ایران یکم تا سوم آبان ماه ۸۷ در شیراز برگزار می گردد .

 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، یازدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی – توانبخشی(متخسسين الكي و مسخره طب فوت) فوتكي ها و الکترودیاگنوز ایران یکم تا سوم آبان ماه ۸۷ به وسیله گروه مسخره و چرت طب فیزیکی و توانبخشی فوتكي ها دانشگاه علوم پزشکی شیراز و انجمن طب فیزیکی و توانبخشی فارس(انجمن طب فوت شيراز) برگزار می گردد.  

موضوعات کنگره به شرح زیر می باشد :


بیماریهای عضلانی اسکلتی، اعصاب محیطی و مرکزی – تازه های توانبخشی در معلولیتها، ارتوپدی، فيزيوتراپي قلب، ریه و … – الکترودیاگنوز (SSR, EP, RST, NCV, EMG , …) – تازه های درمان درد – طب ورزش

این کنگره با همکاری انجمن مضحك و جعلي طب فیزیکی و توانبخشی ایران طب فوت ،  دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ایران و  پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان برگزار می گردد.

این کنگره جهت اغلب متخصصین و پزشکان عمومی و فیزیوتراپیستها دارای امتیاز بازآموزی می باشد.

 اطلاعات تکمیلی در سایت کنگره به نشانی www.shirazispmr.com موجود است.


 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:25  توسط متخسس طب فوت  | 

 

پزشک: متخصص مسخره پزشکی فیزیکی و

 

توانبخشی (طب فیزیکی)فوتکی

 • ۴۶.
  دکتر زهرا رضاسلطانی
  تلفن: ۶۶۴۳۲۸۹۳
  آدرس: تهران - منطقه ۶ - قریب - نبش کوچه صدوقی - پ. ۱۳۱ - واحد ۴
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۷/۰۹/۲۴
   
 • ۴۷.
  دکتر سیما زین علی
  نام مدیر: سیما زین علی
  تلفن: ۸۸۶۳۷۴۳۹
  آدرس: تهران - منطقه ۶ - کارگر شمالی (امیرآباد) - تقاطع بزرگراه جلال آل احمد - خ. چهارم - طبقه همکف
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۶/۱۰/۰۱
   
 • ۴۸.
  دکتر هدی سلسبیلی
  نام مدیر: هدی سلسبیلی
  تلفن: ۸۸۶۳۷۴۳۹
  آدرس: تهران - منطقه ۶ - کارگر شمالی (امیرآباد) - تقاطع بزرگراه جلال آل احمد - خ. چهارم - طبقه همکف
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۶/۱۰/۰۱
   
 • ۴۹.
  دکتر مینا سیف الهی
  نام مدیر: مینا سیف الهی
  تلفن: ۲۲۲۳۹۰۰۲, ۲۲۲۱۰۳۰۱
  آدرس: تهران - منطقه ۱ - شریعتی - بالاتر از پل رومی - بن بست سینا - پ. ۱۷۲۹ - واحد ۲
  ۱۹۳۳۸۱۳۱۵۶ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۷/۱۲/۱۲
   
 • ۵۰.
  دکتر رضا سالک
  نام مدیر: رضا سالک
  تلفن: ۸۸۰۶۲۲۱۴ الی ۲۱, ۸۸۰۶۲۲۰۰, ۸۸۰۶۲۳۰۴ الی ۱۰
  آدرس: تهران - منطقه ۲ - بزرگراه همت - نرسیده به بزرگراه چمران - بیمارستان میلاد
  ۱۴۴۹۶۱۴۵۳۱ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۶/۰۳/۳۰
   
 • ۵۱.
  سیدخندان
  نام مدیر: محمد باغبانی
  تلفن: ۲۲۸۹۰۰۳۰ الی ۱
  آدرس: تهران - منطقه ۴ - سیدخندان - ضلع شمال شرقی پل - خ. ابوذر غفاری جنوبی - جنب کلانتری - پ. ۱۷ - ط. دوم - واحد ۴
  ۱۶۶۱۶۴۳۱۱۹ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۷/۱۲/۱۲
   
 • ۵۲.
  دکتر رضا سالک
  تلفن: ۸۸۷۸۱۹۸۰
  آدرس: تهران - منطقه ۳ - دستگردی (ظفر) - بین خیابان آفریقا و ولی عصر - پ. ۳۲۶
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۷/۰۸/۲۰
   
 • ۵۳.
  دکتر هادی شجاعی
  نام مدیر: هادی شجاعی
  تلفن: ۸۸۷۷۶۹۰۳ الی ۴, ۸۸۷۷۶۷۳۶
  نمابر: ۸۸۷۷۸۹۹۸
  آدرس: تهران - منطقه ۳ - گاندی - خ. ۲۰ - پ. ۱۰ - طبقه همکف
  ۱۵۱۷۹۵۳۷۱۳ :پ.ک
  شغل:
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۸/۰۱/۲۵
   
 • ۵۴.
  دکتر علی شکری
  نام مدیر: علی شکری
  تلفن: ۴۴۰۷۰۸۷۱
  آدرس: تهران - منطقه ۵ - بزرگراه کاشانی - نبش خیابان گلستان شمالی - ساختمان پزشکان ۱
  ۱۴۸۱۸۷۴۹۵۹ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۷/۰۴/۱۱
   
 • ۵۵.
  دکتر الهه شیردل
  نام مدیر: الهه شیردل
  تلفن: ۸۸۰۶۲۲۱۴ الی ۲۱, ۸۸۰۶۲۲۰۰, ۸۸۰۶۲۳۰۴ الی ۱۰
  آدرس: تهران - منطقه ۲ - بزرگراه همت - نرسیده به بزرگراه چمران - بیمارستان میلاد
  ۱۴۴۹۶۱۴۵۳۱ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۷/۰۸/۲۰
   
 • ۵۶.
  دکتر الهه شیردل
  نام مدیر: الهه شیردل
  تلفن: ۵۵۰۴۷۷۳۱ الی ۷
  آدرس: تهران - منطقه ۱۶ - خزانه بخارایی - فلکه دوم - بیمارستان آیت اله کاشانی
  ۱۸۳۴۸۹۳۱۱۱ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۶/۰۹/۲۶
   
 • ۵۷.
  دکتر الهه شیردل
  نام مدیر: الهه شیردل
  تلفن: ۸۸۹۷۱۶۶۸, ۸۸۹۵۲۸۹۴
  آدرس: تهران - منطقه ۶ - بلوار کشاورز - جنب بیمارستان ساسان - ک. رویان - ساختمان پزشکان ۷۵ - ط. هفتم
  ۱۴۱۵۹ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۷/۰۲/۰۳
   
 • ۵۸.
  دکتر محمد صلاحی
  نام مدیر: محمد صلاحی
  تلفن: ۳۳۱۳۲۰۲۲ الی ۳
  آدرس: تهران - منطقه ۱۲ - خراسان - خ. لرزاده - درمانگاه لرزاده
  ۱۱۷۸۸۱۴۵۹۸ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۶/۱۱/۲۰
   
 • ۵۹.
  دکتر شاهرخ علی مرادیان
  تلفن: ۸۸۷۲۵۳۸۵
  آدرس: تهران - منطقه ۶ - مطهری (تخت طاووس) - تقاطع خیابان میرزای شیرازی - پ. ۲۱۵ - ساختمان ۱۱۱ - ط. سوم - واحد ۷
  ۱۵۸۶۷۱۳۱۳۷ :پ.ک
  شغل:
  پیام :
  آخرین تاریخ به روزرسانی: ۸۶/۰۹/۰۷
   
 • ۶۰.
  دکتر فرهاد عادل منش
  تلفن: ۸۸۷۹۷۶۱۱ الی ۹, ۸۸۷۷۴۴۴۴
  آدرس: تهران - منطقه ۶ - م. آرژانتین - خ. الوند - بیمارستان کسری
  ۱۵۱۴۹۴۵۳۱۱ :پ.ک
  شغل:
 • + نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:24  توسط متخسس طب فوت  | 


   

   

  اندک اندک جمع گردد وانگهی دریا شود

   

   

  امروز من به وزیر بهداشت در خصوص پیگیری و اجرایی شدن دکترای حرفه

   

  ای فیزیوتراپی نامه نوشتم.

   

   

  طب فیزیکی و توانبخشی مانند اسرائیل اشغالگر است .

   

   

  آنها رشته تخصصی ما را اشغال کرده اند و فعلا" جای شیران فیزیوتراپی

   

   شغالان طب فیزیکی (فوتکی)نشسته اند.

   

   

  هر یک از نامه های ما مانند یک سطل آب است.

   

   

  با ارسالی تعداد زیادی نامه به وزارت بهداشت سیل فیزیوتراپیست ها

   

  متخصصین طب فیزیکی(متخسسین الکی فوتکی)را با خود خواهد برد.

   

   

  هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.

  + نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:23  توسط متخسس طب فوت  | 

  پاسخ به سوالات رایج در مورد نوار عصب و عضله

   

  طب فیزیکی و توانبخشی(طب فوت)

   

    دکتر جعلی غلامرضا رئیسی متخسس طب فوت(فوتکی)

   

  NCV چیست؟

  NCV مخفف بررسی سرعت هدایت عصبی Nerve Conduction Velocity می باشد. عملا بررسی  سرعت هدایت Nerve Conduction Study   (NCS   شامل

  1.      تعیین سرعت هدایت عصبی، 2. تعیین "تاخیر زمانی" Latency  از وقتی که عصب را تحریک می کنیم تا زمانی که موج حاصله ثبت می شود و بررسی ارتفاع موج است.

   

  EMG چیست؟

  الکترومیوگرافی شامل ثبت فعالیت الکتریکی عضله است که معمولا با الکترود سوزنی انجام می گیرد. الکترودهای سطحی نیز  در مواردی که بخواهیم فعالیت کلی عضله را ثبت کنیم بکار می روند.مثلا در بیو فیدبک یا در بررسی قدرت عضلات اما در بررسی بیماریهای عصب و عضله انجام الکترومیوگرافی ضروری است.

  آیا همیشه  EMG و NCV  با هم انجام می شوند؟

  در اکثر موارد ایندو باید با هم انجام شوند. بطور استثنائی مثلا اگر پزشک تنها بخواهد وجود یا عدم وجود سندرم تونل کارپ را   بداند و رد سایر بیماریها مثل درگیری ریشه گردنی را در نظر نگیرد و یا ممنوعیتی برای استفاده از سوزن وجود داشته باشد  با درخواست پزشک معالج این کار انجام می شود.

  روش ثبت موج حسی و حرکتی:

  برای گرفتن موج حسی ،عصب را در یک محل تحریک کرده و پاسخ را از روی پوست ثبت می کنیم.  برای گرفتن موج حرکتی، پاسخ از روی عضله ثبت می گردد.

  برای اندازه گیری سرعت هدایت عصبی، عصب را در دو نقطه تحریک می کنیم و  فاصله بین دو نقطه تقسیم بر زمان طی شده در این حالت سرعت هدایت عصبی است.

   

  ادامه دارد

   

   

  سيرنگو ميليا درآسيب نخاع

  سيرنگو ميليا (سيرنکس)درآسيب نخاع:

   

  سيرنگوميليا به تشکيل يک کيسه در داخل نخاع گفته ميشود. علت آن بدرستی شناخته نشده است.شروع علايم معمولاً بصورت درد است که با عطسه، سرفه و زورزدن بدتر می شود. ممکن است حس درد و احساس گرما و سرما در اوايل بيماری کم شود. تشخيص نهائی آن با ام. آر. آي داده می شود. انجام نوار عصب نيز کمک کننده است.

  برای درمان مشاوره با پزشک ضروری است اما انجام اقدامات زير توصيه می شود:

  از فعاليتهائی که باعث افزايش فشار مايع داخل نخاع می گردد اجتناب شود.اين فعاليتها شامل

   ورزش سنگين؛

  بلند کردن اجسام سنگين،

   زور زدن بيش از حد برای بلند کردن اجسام

  ، زور زدن هنگام دفع مدفوع

  و فشار دادن مثانه برای تخليه ادرار می باشد.

  سرفه شديد و خم شدن به جلو برای کاهش فشار نيز باعث افزايش فشار داخل نخاع می شوند.

  بهتر است موقع خوابيدن سر و بالاتنه کمی بلند تر و با زاويه 20 درجه قرار گيرد.

  ديستروفی عضلانی کمربند اندامها

  ديستروفی عضلانی کمربند اندامها

   Limb Girdle Muscular Dystrophy (LGMD)

  اين گروه از ميوپاتی ها جزو ديستروفی ها ميباشند به اين معنی که اختلال در پروتئين ديستروفين باعث آنها ميشود. معمولا در کودکی يا نوجوانی خود را نشان ميدهد ولی ميتواند اولين بار خود را در بزرگسالی نيز نشان دهد. الگوو توزيع ضعف عضلانی شبيه به دوشن است ولی سرعت پيشرفت آن بسيار کمتر اشت. LGMD حداقل 15 نوع دارد. يک نوع آن ديستروفی عضلانی شديداتوزوم مغلوب با شروع از کودکی نام دارد که به اختصار(SCARMD) نام دارد . آين افراد مثل دوشن دچار بزرگی عضلات پشت ساق ميشوند. مسائلی مثل انحراف ستون فقرات، وضعيت ريه و قلب در کنار مسائل توانبخشی بايد مورد توجه واقع شود. اساس درمان در حال حاضر اقدامات توانبخشی است          

  کليات توانبخشی شبيه به دوشن است که قبلا آنرا بيان کردم.

   

  + نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 20:22  توسط متخسس طب فوت  | 

   

  جناب آقای دکتر حافظي

  ریاست محترم انجمن طب فیزیکی و توانبخشی    

   با سلام                                   

   

  احتراماً، ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما مدیر توانمند و سایر همکاران ارجمندتان در عرصه ی طب فیزیکی و توانبخشی، لحظاتی سرشار از آرامش و شادی را برایتان آرزومندم.                                              

  با توجه به ارتباط تنگاتنگ دو رشته ی طب فیزیکی و توانبخشی و فیزیوتراپی و جایگاه هر یک در نظام سلامت و خدمت به بیماران، لزوم همکاری این دو رشته برای پیشبرد اهداف مقدس یکایک خدمتگزاران این عرصه امری غیرقابل  انکار است، لذا طرح سخنانی غیرعلمی، غیراخلاقی و از جنس افترا آنگونه که جناب آقای دکتر توانا در جلسه ای که مورخ29/3/87 پیرامون استاندارد سازی در رتبه بندی مراکز فیزیوتراپی در سازمان بیمه خدمات درمانی و آنهم درحضور شماری از مسئولین و کارشناسان مطرح کردند چنان دور از انتظار و دور از شان جناب آقای دکتر توانا می نمود که متعاقب چاپ گزارش جلسه در فصلنامه اخیر انجمن علمی فیزیوتراپی ایران خاطر بسیاری از همکاران سختکوش ما مکدرگشته و ایشان مصرانه خواهان رسیدگی و پاسخی مناسب برای این سخنان می باشند، سخنانی که بی شک برازنده ی انسان محترمی چون جناب آقای دکتر توانا نمی باشد.                                                                                                                              

  آیا ذکر رابطه ی نامشروع فیزیو تراپیست ها بابیمه تامین اجتماعی و دادن پورسانت به بیمه از سوی ایشان اهانتی آشکار به همکاران ما و سازمان بیمه گر که خالصانه مشغول انجام وظایف تعریف شده ی خود هستند نمی باشد؟

  چگونه می توان با اظهار نظری قاطعانه جامعه محترم فیزیوتراپی و پزشکانی را که به هنگام آغاز فعالیت خود سوگند راستی یاد کرده اند به تبانی متهم کرد؟                                                                                                        

  چگونه می توان جامعه سختکوش فیزیوتراپی را که اغلب از مشکلات ناشی از کار زیاد و طاقت فرسای روزانه متحمل بیماریهای مختلفی هستند، خلافکار نامید؟                                                                                          

  آیا می توان با نگاهی تک محوری خواهان حذف سایر رشته ها به عنوان دشمنان رشته طب فیزیکی و توانبخشی شد؟                                                                                                                                                             

  چگونه می توان مصوبه دولت را غیر قانونی دانست و جامعه فیزیوتراپی را متهم به سیاسی کاری در اخذ مسئولیت فنی مؤسسات فیزیوتراپی کرد؟

   تمامی این اظهارات جناب آقای دکتر توانا تأسف شدید جامعه فیزیوتراپی را در پی داشته چنان که خواهان این هستند که صدای اعتراضشان را به گوش مراجع حقوقی برسانند .

                                                                        

  رشد سریع و روز افزون علوم پزشکی، تخصصی شدن آن و ارائه خدمات پزشکی در قالب های مختلف از یک سو و از سوی دیگر تعامل نزدیک میان متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی و همکاران فیزیوتراپیست و با علم به وظایف هر عضو تیم درمانی از گروه های پزشکی و اینکه در نظام سلامت جایگاه هر یک از رشته ها کاملا تعریف شده است ایجاب می کند که به عوض عناد ورزی، برخورد مغرضانه، قهری و دور از اخلاق پزشکی، دو انجمن فیزیوتراپی و طب فیزیکی و توانبخشی با تفکری سازنده و بیمارنگر در سال نو آوری و شکوفایی با یکدیگر همسو شده و زمینه پژوهش و نوآوری و ارتقا علمی و عملی دانش آموختگان دو رشته را فراهم سازند تا از این مسیر موجبات افزایش سطح خدمات به بیماران و بهبود سطح کیفی آن فراهم گردد. 

                                                                                                           

  لذا بدینوسیله جامعه فیزیوتراپی که جایگاه و مرتبه ی خود را زیر سوال دیده است، ناباورانه از شنیدن چنین اظهارات بی پایه و غیر علمی از شما تقاضا دارد که اقدامات لازم را در این خصوص مبذول بدارید.                             

  باشد که هیچ گاه شاهد چنین هتک حرمت هایی به ساحت خدمتگزاران و فعالان در عرصه ی علوم پزشکی نباشیم چرا که جامعه فیزیوتراپی هرگز قضاوتهایی چنین ناعادلانه را بر نمی تابد، پیشاپیش از بذل توجه و عنایت شما کمال امتنان را دارم.

   

   دکتر اسماعیل ابراهیمی

   

  رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران

  + نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 1:19  توسط متخسس طب فوت  | 

   

   

  تاریخچه طب فیزیکی و توانبخشی،

   

   

  این رشته (طب فیزیکی و توانبخشی ) رشته ای چرت و مزخرف و الکی و بی پدر و مادر است

   

  که هیچ پیشینه و تاریخچه ای ندارد.

   

   

  این رشته (طب فیزیکی و توانبخشی ) :

   

   

   

  رشته ای جعلی و مضحک و مسخره است.

   

  + نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آبان 1388ساعت 0:41  توسط متخسس طب فوت  | 

   

   

  شعری برای متخصصین طب فیزیکی (متخسسین الکی تب فوت)

   

   

  هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد
  هم رونق زمان شما نیز بگذرد
  وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب
  بر دولت آشیان شما نیز بگذرد
  باد خزان نکبت ایام ناگهان
  بر باغ و بوستان شما نیز بگذرد
  آب اجل که هست گلوگیر خاص و عام
  بر حلق و بر دهان شما نیز بگذرد
  ای تیغتان چو نیزه برای ستم دراز
  این تیزی سنان شما نیز بگذرد
  چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد
  بیداد ظالمان شما نیز بگذرد
  در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت
  این عوعو سگان شما نیز بگذرد
  آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست
  گرد سم خران شما نیز بگذرد
  بادی که در زمانه بسی شمعها بکشت
  هم بر چراغدان شما نیز بگذرد
  زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت
  ناچار کاروان شما نیز بگذرد
  ای مفتخر به طالع مسعود خویشتن
  تأثیر اختران شما نیز بگذرد
  این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید
  نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد
  بیش از دو روز بود از آن دگر کسان
  بعد از دو روز از آن شما نیز بگذرد
  بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم
  تا سختی کمان شما نیز بگذرد
  در باغ دولت دگران بود مدتی
  این گل، ز گلستان شما نیز بگذرد
  آبی‌ست ایستاده درین خانه مال و جاه
  این آب ناروان شما نیز بگذرد
  ای تو رمه سپرده به چوپان گرگ طبع
  این گرگی شبان شما نیز بگذرد
  پیل فنا که شاه بقا مات حکم اوست
  هم بر پیادگان شما نیز بگذرد
  ای دوستان! به نیکی خواهم دعای سیف
  یک روز بر زبان شما نیز بگذرد

  + نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آبان 1388ساعت 0:8  توسط متخسس طب فوت  | 

   
   
   
   

  پف پف پف می کنم من همه جا فوت می کنم

                                            با یک واحد فیزیوترب تخصصو جفت می کنم

  حیثیتو و شرافتو و اخلاقو آبرو همش

                                       برای یک سکه پول من همشو مفت می کنم

  عدل کجا داد کجا برای تو پول سیاه

                                       دنیا آخرت با هم یک جا فدایت می کنم

  از دکتری نمی دونم جز افه و جز پز مفت

                                       فیزیوهارو با زیرآبی کله پا و لخت می کنم

  هر جا برم و بشینم می گم که من یه دکترم

                                        دود چراغ خوردمو آب سیاه دشت می کنم

  حالا کی میاد ببینه من همه اس یه واحدم

                                        این همه ناز و غمزه رو خورد جماعت می کنم

  روز قیامت که بشه کاشکی که هیچ وقتی نشه

                                       با این همه بار گناه صراط خرابت می کنم.

  + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آبان 1388ساعت 23:51  توسط متخسس طب فوت  | 

   

  مظلوم نمایی

   

  مگامنی(Mega man)

   

  متخسسین تب فیزکی

   

   

   

   

   

  وزیر محترم بهداشت و درمان

  با عنایت به پرو شدن فیزیوتراپیستها(که انشاءالله نسلشان منقرض بشه)موارد زیر خاطر نشان میشه!!!

  ۱- ما در حق ایشان ظلمی نکردیم فقط دوست داشتیم اینان برای ما کار کنند آخر ما زن و بچه داریم و

   این خود نمونه بارز اشتغالزایی است.

   

  ۲- اینان ما را متهم به استفاده از  زور کرده اند یعنی ما از سازمان امنیت زمان رژیم گذشته برای بستن

   مطبشان استفاده کردیم که این دروغی آشکار است .

   

  ۳- اینان همه لیسانس و فوق لیسانس هستند و همه ما بله !!!!! تاکید می کنم همه ما پزشک هستیم

   و متخلق به اخلاق پیشرفته!!!!

   

  ۴- اصول پاچه خواری از اصول بنیانین تب فیزیکی است که  بنابر عرفی بودن قابل پیگیری قانونی نیست و

   همه ما آنقر در این امر وارد هستیم که بیا یی و ببینید!!! که این هنر را ما به کجا رساندیم!!

   

  ۵- این فیزیوتراپیست های کافر می گویند در بلاد کفر دکتر هستند مثل امریکای ملعون که نماینده علمی

   ما از انجا بازدید رایگانی کرد و این قوانین بلاد کفر به ماچه!!!! فردا صد خلاف می آورند میگن توی آمریکا

  اینچنین است.

   

  ۶- این فیزیوتراپیست ها همیشه از سال ۱۳۵۰ضد انقلاب بوده اند مدارک موجود است.

   

  ۷- این فیزیوتراپیست های دیوانه می گویند هیچ جای دنیا ما تو کارشون دخالت نمی کنیم این چه ربطی

   به کشور ما دارد .

   

  ۸- این فیزیوتراپیست ها می خواهند اصلاحات در بخش سلامت بوجود آورند این نشان دهنده خطرناک

  بودن این موجودات است.

   

  در آخر باید بگویم باید این فیزیوتراپیست ها را باید نابود کرد.

   

   

   ریاست محترم انجمن تب فیزیکی

  و معاونت محترم آن وزارتخانه

   

   

  وزیر محترم بهداشت و درمان

  با عنایت به پرو شدن فیزیوتراپیستها(که انشاءالله نسلشان منقرض بشه)موارد زیر خاطر نشان میشه!!!

  ۱- ما در حق ایشان ظلمی نکردیم فقط دوست داشتیم اینان برای ما کار کنند آخر ما زن و بچه داریم و این خود نمونه بارز اشتغالزایی است.

  ۲- اینان ما را متهم به استفاده از  زور کرده اند یعنی ما از سازمان امنیت زمان رژیم گذشته برای بستن مطبشان استفاده کردیم که این دروغی آشکار است .

  ۳- اینان همه لیسانس و فوق لیسانس هستند و همه ما بله !!!!! تاکید می کنم همه ما پزشک هستیم و متخلق به اخلاق پیشرفته!!!!

  ۴- اصول پاچه خواری از اصول بنیانین تب فیزیکی است که  بنابر عرفی بودن قابل پیگیری قانونی نیست و همه ما آنقر در این امر وارد هستیم که بیا یی و ببینید!!! که این هنر را ما به کجا رساندیم!!

  ۵- این فیزیوتراپیست های کافر می گویند در بلاد کفر دکتر هستند مثل امریکای ملعون که نماینده علمی ما از انجا بازدید رایگانی کرد و این قوانین بلاد کفر به ماچه!!!! فردا صد خلاف می آورند میگن توی آمریکا اینچنین است.

  ۶- این فیزیوتراپیست ها همیشه از سال ۱۳۵۰ضد انقلاب بوده اند مدارک موجود است.

  ۷- این فیزیوتراپیست های دیوانه می گویند هیچ جای دنیا ما تو کارشون دخالت نمی کنیم این چه ربطی به کشور ما دارد .

  ۸- این فیزیوتراپیست ها می خواهند اصلاحات در بخش سلامت بوجود آورند این نشان دهنده خطرناک بودن این موجودات است.

  در آخر باید بگویم باید این فیزیوتراپیست ها را باید نابود کرد.

   

   

   ریاست محترم انجمن تب فیزیکی

  و معاونت محترم آن وزارتخانه

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت 23:16  توسط متخسس طب فوت  | 

   

  تاکسی خطی

   

   نواب - حافظ

   

  با عنایت به رفتار زشت متخصصین نامحترم طب فیزیکی و عدم رعایت اخلاق پزشکی و نداشتن دانش

   وافی و کافی پیشنهاد می گردد این عزیزان نامحترم برای شغل تاکسی خریده و در خط نواب - حافظ

  مشغول شوند تا هم یاد عزیزان همکارشان را گرامی دارند و هم شغلی غیر از دزدی و پاچه خواری!!!

   

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت 23:14  توسط متخسس طب فوت  | 

   
   

  آفرین دانشگاه یک واحدی!!!!!

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت 23:0  توسط متخسس طب فوت  | 

   

  سونامی در 2 دی ماه !!!!!


   

  اگر از اجحاف ها در حق فیزیوتراپی ناراحت هستید

   

  اگر از جایگاه شغلی خود ناراضی هستید

   

  اگر از دخالت های بیجای فوتکی ها به تنگ آمده اید

   

   

   

  دوم دی میعاد گاه ماست

   

   

   

  اما چرا باید در این همایش شرکت کرد؟؟؟؟

   

   

  حقیقت این است که علی رغم تصویب دی پی تی متخسسین فوتکی در

  حال سنگ اندازی علیه اجرایی شدن آن هستند و کسانی که باید پیگیر

  این مسئله باشند متاسفانه به شدت شل آمده اند قبلا درباره بی تحرکی

  و بی تفاوتی مسئولین امر گفته ایم.

   

   

  نکته دیگر متاسفانه باز هم از خودی هاست که حتی چند نقد ساده را

  هم بر نمی تابند گرچه من واقعا نمی دانم که این عزیزان  به چه چیز

  می نازند.

   

   

  به هر حال باید در دوم دی با حضور منسجم و یکپارچه فیزیوتراپیست ها

  عزم جزم خود را برای اجرایی شدن دی پی تی نشان دهیم.

   

   

  در خاتمه خطاب به مخالفین داخلی و خارجی DPT باید بگویم که کاسه

  صبر فیزیوتراپیست ها لبریز شده است و ما ذره ای از حقوق به حقمان

  کوتاه نخواهیم آمد.

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت 12:44  توسط متخسس طب فوت  | 

   

  دکتر حافظی متخصص طب فیزیکی از وزارتخانه برکنار شد

   

  متخصصین طب فیزیکی دیگر توان هارت و پورت را ندارند

   

  طبل توخالی آنها ترکید

   

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت 0:49  توسط متخسس طب فوت  | 

   
   
   
  اسامی کلینیک های متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی
   
   
   
   
   
   
  (متخسسین بی خود و مسخره طب فیزیکی)(فوتکی)
   
   
   
  بدتر از اشغالگران اسرائیلی
   
   
   
   
  دکتر کامران ازما
  دکتر امیرحسین افشاری
  دکتر کامیاراکرمی
  دکترجعفر احمدزاده
  دکتر فتانه اکبری
  دکتر محمد اصغر قراخیلی
  دکتر اوشیب نتاج
  دکتر نوشین اعتماد
  دکتر محمدنعیم احراری رودی
  دکتر ناصرعلی بهرام
  دکتر پیمان بنکدار
  دکتر بهروز توانا
  دکتر کامران بهمن تیموری
  دکتر حمیدرضا تقوی
  دکتر میترا جنوبی
  دکتر بهرام جفرودی
  دکتر فاطمه حمدی پور
  دکتر حسین حسن آبادی
  دكتر حافظي
  دکتر کامبیز خاموشیان
  دکتر سعید  خسروی
  دکتر منیزه محمد پور دهکردی
  دکتر ویکتوریا دهقانی
  دکتر رایگانی
  دکتر فرید رضایی مقدم
  دکتر زهرا رضاسلطانی
  دکتر آذر رحیم پناه
  دکتررضا روشن پزوه
  دکتر احمد زنبلی
  دکتر رضا سلمان روغنی
  دکتر سیدرضا سعیدیان
  دکتر رضا سالک
  دکتر عبدالحمید مشرقی
  دکتر هادی شجاعی
  دکتر علی شکری
  دکتر رضا شاکری قادی
  دکتر الهه شیردل
  دكتر شكوري
  دکتر شهرام صادقی
  دكتر عماد
  دکتر مجتبی عیسی خانی
  دکتر حمیدرضا علمی
  دکتر فرهاد عادل منش
  دکتر محمد فراهانی
  دکتر محمد فرجاد
  دکتر بیزن فروغ
  دکتر علی اکبر قطب الدینی
  دکتر علی اصغر قیومی نائینی
  دکتر تورج کریمی
  دکتر افشین کریم زاده
  دکتر بابک محمودیان
  دکتر محمدصادق صدیق مستوفی
  دکتر پرویز مزگانی
  دکتر کوروش منصوری
  دکتر منصور محمدی
  دکتر رویا منصوری پور
  دکترسید پزمان مدنی
  دکتر حبیب مفخم
  دکتر محمدرضا نیکو
  دکتر شهریارنصیرزاده دشتگل
  دکتر شریف نجفی
  دکتر علی نیاتی
  دکتر بابک وحدت پور
  دکتر کی نوش همایونی
  دکتر پرویز یزدان پناه
  دکتر سیده لیلا یحیایی
  دکتر آذری
  دکتر امیر حسین یزدانی
  دكتر حميد صديق
  دكتر حبيب رضا خردمندي
  دکتر اسکویی
  دکتر افشین فاطمی
  + نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آبان 1388ساعت 19:38  توسط متخسس طب فوت  | 

   

   
   
   
  آدرس و اسامی متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی
   
   
   
   
   
  (متخسسین بی خود و مسخره طب فیزیکی)(فوتکی)
   
   
   
  بدتر از اشغالگران اسرائیلی
   
   
   
   
  دکتر کامران ازما
  دکتر امیرحسین افشاری
  دکتر کامیاراکرمی
  دکترجعفر احمدزاده
  دکتر فتانه اکبری
  دکتر محمد اصغر قراخیلی
  دکتر اوشیب نتاج
  دکتر نوشین اعتماد
  دکتر محمدنعیم احراری رودی
  دکتر ناصرعلی بهرام
  دکتر پیمان بنکدار
  دکتر بهروز توانا
  دکتر کامران بهمن تیموری
  دکتر حمیدرضا تقوی
  دکتر میترا جنوبی
  دکتر بهرام جفرودی
  دکتر فاطمه حمدی پور
  دکتر حسین حسن آبادی
  دكتر حافظي
  دکتر کامبیز خاموشیان
  دکتر سعید  خسروی
  دکتر منیزه محمد پور دهکردی
  دکتر ویکتوریا دهقانی
  دکتر رایگانی
  دکتر فرید رضایی مقدم
  دکتر زهرا رضاسلطانی
  دکتر آذر رحیم پناه
  دکتررضا روشن پزوه
  دکتر احمد زنبلی
  دکتر رضا سلمان روغنی
  دکتر سیدرضا سعیدیان
  دکتر رضا سالک
  دکتر عبدالحمید مشرقی
  دکتر هادی شجاعی
  دکتر علی شکری
  دکتر رضا شاکری قادی
  دکتر الهه شیردل
  دكتر شكوري
  دکتر شهرام صادقی
  دكتر عماد
  دکتر مجتبی عیسی خانی
  دکتر حمیدرضا علمی
  دکتر فرهاد عادل منش
  دکتر محمد فراهانی
  دکتر محمد فرجاد
  دکتر بیزن فروغ
  دکتر علی اکبر قطب الدینی
  دکتر علی اصغر قیومی نائینی
  دکتر تورج کریمی
  دکتر افشین کریم زاده
  دکتر بابک محمودیان
  دکتر محمدصادق صدیق مستوفی
  دکتر پرویز مزگانی
  دکتر کوروش منصوری
  دکتر منصور محمدی
  دکتر رویا منصوری پور
  دکترسید پزمان مدنی
  دکتر حبیب مفخم
  دکتر محمدرضا نیکو
  دکتر شهریارنصیرزاده دشتگل
  دکتر شریف نجفی
  دکتر علی نیاتی
  دکتر بابک وحدت پور
  دکتر کی نوش همایونی
  دکتر پرویز یزدان پناه
  دکتر سیده لیلا یحیایی
  دکتر آذری
  دکتر امیر حسین یزدانی
  دكتر حميد صديق
  دكتر حبيب رضا خردمندي
  دکتر اسکویی
  دکتر افشین فاطمی
   
  + نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آبان 1388ساعت 19:36  توسط متخسس طب فوت  | 

   

     

  ظاهرا متخسسین الکی طب فیزیکی (فوتکی) با یک واحد فیزیوتراپی چنان

  دانا می شوند که ما فیزیوتراپیست ها با ۴ سال درس خواندن هم چیزی

  حالیمان نمی شود تازه ما باید برویم اپراتور آقایان هم بشویم.

   

   

   آخر عقل کل های رشته پزشکی چه کسی با خواندن یک واحد از یک رشته

  خود را صاحب آن رشته فرض می کند مگر شما چه آموخته اید که با یک

  واحد می خواهید فیزیوتراپی را زیر شاخه کنید؟؟؟؟

   

   

  نکند این واحد فوتکی همان (فوت کوزه گری) است که خوانده اید.

   

   

  غیر از لابی کردن چند واحد دیگر فیزیوتراپی هم بخوانید تا این چنین رسوا

   

  نشوید!!!!!

   

   

  باید در تمام بورد های بیمارستانی بنویسیم که متخسسین الکی طب

  فیزیکی (فوتکی) فقط با خواندن یک واحد فیزیوتراپی علامه دهر شده 

  اند!!!!!!

   

  با یک واحد چه ها که نمی شود کرد!!!!!!

   


   

  + نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آبان 1388ساعت 11:9  توسط متخسس طب فوت  | 

   

   

  امروز یکی از متخصصین طب فیزیکی (متخسسین الکی طب فوت ) به من زنگ زد و کلی از

  فیزیوتراپیست ها گله کرد که چرا در وب لاگ هایشان به آنها طب فوووت می گویند و اصلا" این

  فوووت و فوتکی و امثال این مزخرفات یعنی چه ؟

   

   

   

  به او گفتم : دکتر بزرگوار شما چرا وقت گرانبهای خود را هر شب صرف

   

  خواندن این وبلاگ های کوچک و به قول شما مزخرف ما می کنید ؟

   

   

   

  در ثانی  : خیلی ساده است حتما" شما طب فیزیکی ها در یک واحد فیزیوتراپی

   

   خود بجای فیزیوتراپی (فوووت کوزه گری ) یاد گرفته اید که خود را در علم فیزیوتراپی

   

  از خود فیزیوتراپیست ها وارد تر می دانید.

   

   

  به او گفتم : شما تا کنون چند مریض را فیزیوتراپی کرده اید که این ادعا ها را

   

   درباره فیزیوتراپی مطرح می کنید.

   

   

  به او گفتم :

   

  حنای شما و شما ها دیگر رنگی ندارد و بزودی زود فیزیوتراپیست ها به

   

  حق قانونی خود خواهند رسید .

   

  + نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آبان 1388ساعت 11:8  توسط متخسس طب فوت  | 

   

   

   

  ۲ دی ماه

   

   

   

  نقطه عطفی در تاریخ انجمن فیزیوتراپی ایران خواهد بود

   

   

  روز اتحاد همه فیزیوتراپیست ها و دانشجویان فیزیوتراپی

   

   

   

  روز افتخار جامعه بزرگ فیزیوتراپی ایران

   

   

  دوستان به همه عزیزان اطلاع رسانی نمایید

  + نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آبان 1388ساعت 11:7  توسط متخسس طب فوت  | 

   

  دوازدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران

   

   

  (کنگره طب فوت)

     در دنیای کنونی که با پیشرفتهای سریع علمی بویژه در حیطه پزشکی شاهد بهبود کیفیت زندگی انسـان می باشیم با درمان بسیاری از بیماریهای صعب العلاج گذشته نیازهای درمانی جدید خود را نمایان می سازد.
  (اینکه چه ربطی به کار این متخسسین الکی طب فوت دارد فقط خدا می داند)

   

   


  متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی (متخسسین الکی طب فوت)در همین راستا هدایت یک کار تیمی را عهده دار هستند که نهایتاً باعث افزایش آلام، کاهش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی بیماران می گردد. برگزاری کنگره های پزشکی ضمن ارتقاء علمی همکاران قطعاً باعث ارتباط نزدیک رشته های مختلف در حیطه پزشکی خواهد بود. از اینرو دوازدهمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران(کنگره متخسسین الکی طب فوت) در مهرماه سال جاری در تبریز برگزار می گردد و امید آن دارم که برگزاری این کنگره دستاوردهای علمی لازم را داشته باشد و همکاران بتوانند حداکثر بهره لازم را از این کنگره داشته باشند. در آخر از تمامی اساتید و همکاران که ما را در برگزاری این کنگره یاری نموده اند تشکر و قدردانی می نمایم.
  دكتر عروسکی سید كاظم شكوری(فوتکی)
  رئیس كنگره

  * مهلت ارسال مقالات تا مورخ 88/6/15 تمدید شد.     
  عناوین اصلی :
  •    الكترودیاگنوزیس (دخالت در کار متخصصین مغز و اعصاب)
  •    توانبخشی در بیماریهای عصبی (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    توانبخشی در آمپوتاسیون ها (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    توانبخشی عضلانی اسكلتی (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    توانبخشی در سوختگی (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    توانبخشی در سرطانها (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    تشخیص و درمان درد (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    توانبخشی كودكان (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    توانبخشی قلبی (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    توانبخشی ریوی (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    ارتزها ـ پروتزها (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    استئوپروزیس (دخالت در کار متخصصین ارتوپد)
  •    طب ورزشی (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  •    نوآوریهای آموزشی در توانبخشی (دخالت در کار فیزیوتراپیست ها)
  آدرس دبیرخانه :
  تبریز- خیابان گلگشت – بیمارستان امام رضا (ع) – طبقه هكف – دفتر گروه طب فیزیكی و توانبخشی
  به آدرس سایت كنگره www.isprmtabriz.ir  مراجعه نمائید

  + نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آبان 1388ساعت 11:6  توسط متخسس طب فوت  | 

   


  همکاران محترم طب فیزیکی و توانبخشی

   

    

  با عرض احترامات کامله

  اینجانب نواب متخصص طب فیزیکی که در سالهای 1340 هجری شمسی از خیابان شانزه لیزه پاریس به ایران برگشتم . درسال 1347 هجری شمسی، با کمک دوستان عزیز در دربار شاه فقید، توانستم ریاست آموزشکده فیزیوتراپی را بدست آورم. در سال 1350 هجری شمسی  سعی بر آن داشتم به این فیزیوتراپها حتی مدرک تکنسینی هم ندهم، ولی میسر نشد،با این وجود توانستم با محبت سازمان امنیت  و رکن دو ارتش در همان سال درب چند تا مطب فیزیوتراپی را تخته کنم و کاری کنم کارستان که درهیچ مملکتی نکردند.اگرچه این کار خیانت به علم پزشکی و بیمار بود ولی نون دونی خوبی برای قشر ما بودکه جا دارد از کمک همکاران گرامی، مرحوم مقتول تیمسار خاکساری فرد وهمچنین پرفسور تقدیر کنم.متاسفانه در سال ۵۴ مردم و  برای گرما درمانی به دوزخ آورده شدم. حال روح من شاهد نابسامانی های زیادی است که دل من را میسوزاند.لذا درجهت پیشرفت رشته طب فیزیکی و کم کردن روی این فیزیو تراپ ها راه کارهای زیر را پیشنهاد میکنم:

  1-  از بکار بردن کلمه منحوس  فیزیوتراپیست به شدت خوداری فرمائید. به جای آن از کلمه فیزیوتراپ ،فیزیوتربچه وکارشناس استفاده نمائید.

  2- کلمه فیزیوتراپی را درمان فیزیکی ترجمه کنید تا آن را مثل فیزیولوژی ترجمه نکنند.

  3-  از تدوین شرح وظایف فیزیوتراپها، بر اساس قوانین علمی و بین المللی جلو گیری کنید . مبادا فاش کنید که اینها هم دکتر حرفه ای شده اند ودوره های تخصصی و فوق تخصصی هم دارند.

  4- به رایگانی جایگاه خود را ازدست ندهید، یعنی مثل متخصصین احمق طب فیزیکی در آمریکا نباشید که خود را فدا کردند تا فیزیوتراپی را تقویت کنند.

  5-  یادتان باشد: بهترین فیزیوتراپ ،یک فیزیوتراپ مرده است.

  6-  در صورت بدست آوردن ریاست بخشهای فیزیوتراپی نام بخش را فوری به طب فیزیکی وتوانبخشی تغییر نام دهید.کی سرش میشه  که ما وسطخدمات بستری فیزیوتراپی ،درمانگاه سرپایی راه انداختیم.

  7-  در همه جا بگویید فیزیوتراپی زیر مجموعه توانبخشی است و فیزیوتراپها تکنسین ما هستند .

  8-  در برخورد با همکاران دیگرزود بگوئید من پزشکم ولی فیزیوتراپها لیسانس دارند و رئیس بخش فیزیوتراپی من باید باشم .توی این همه هیاهو کی میره دنبالش که ما دروغ میگیم.

  9-  در زمان حیاتم در سال 1350 هجری شمسی من با ترفند اینکه اینها ضدشاه و انقلابی وآشوبگر هستند حالشونو گرفتم . اما شما در حال حاضر بگویید این فیزیوتراپها، سلطنت طلب ، ضد انقلاب، کمونیست وکرواتی هستند ویا وابسته به هر جناح مخالف.جا دارد ازتواناترین همکارمان بعد از انقلاب که با زیرکی میگفت فیزیوتراپها ماسژور اشرف(خواهرشاهپورغلامرضا دوستم عزیزم)هستند تشکر کنم.

  10- از تاسیس دانشکده فیزیوتراپی بشدت جلوگیری کنید.

  11- من تا توانستم در مفاد آموزشی فیزیوتراپها آب بستم شما هم در صورتی که دستان رسید دریغ نکنید.

  12- ریاست دانشکده توانبخشی میراث اباء و اجدادی ماست از هر طریق به این منصب برسید ونگهدار وحافظی برکیان ما باشید و در اولین فرصت این چند تا دپارتمان فیزیوتراپی را هم چمع کنید.

  13- هر سمتی که در سیستم دولتی پیشنهاد کردند فوری قبول کنید.اگرکارمند شدید بخشنامه بر علیه فیزیوتراپها تدوین کنید.اگر مدیرکل شدید زیر آبشان را بزنید .اگر وزیر شدید در مطبشان را دوباره تخته کنید.اگر شاه شدید همه فیزیوتراپها را یکجا جمع کنید و آتش بزنیدشان تا فروغ شما همیشگی باشد.

  14- سهمیه نیروهای مسلح در رشته طب فیزیکی  را افزایش دهید تا مسلح تر شوید .

  15- با وجود اینکه ما فیزیوتراپی را نمی فهمیم ولی یادتان باشد ما شاهیم ،بالاتراز همه،روزی صد بار این را به خودتان بگویید.

  16-  اگر این نامه لو رفت بندازید گردن فیزیوتراپها ،بگویید خواستند ما را بی شخصیت کنند یا خواستند آشوب کنند، کسی هم فکر نمیکند که یک مرده بتواند نامه بنویسد، آنهم از اسفل السافلین.

  در خاتمه لازم است تاکید کنم اگر جلوی این فیزیوتراپها نگیرید با این بضاعت علم که ما داریم با ید دنبال کار جدیدی باشید و دیگر نه همکار ماراقبول خواهد داشت نه بیمار.جایتان  اینجا خالیست و دلتنگتان هستم.

  آرسن لوپن نواب

  متخصص طب فیزیکی و دو دره بازی

   آدرس پستی : جهنم - طبقه هفتم - شماره ۱۳- جنب سلول یزید

  + نوشته شده در  دوشنبه هجدهم آبان 1388ساعت 9:45  توسط متخسس طب فوت  | 

   


   

  متخصصین الکی طب فیزیکی (طب فوت) مانند :

   

  مهران مدیری در سریان مرد هزار چهره اند

   

   

   

  همه کاره هیچکاره

   

   

   

  در هر کاری خود را دخالت می دهند و  نخود هر آشی می باشند .

   

  گاهی خود را ارتوپد فرض میکنند گاهی جراح می شوند .

  گاهی فکر می کنند نورولوژیست هستند و گاهی خود را روماتولوژیست می پندارند.

  بیشتر اوقات هم فکر می کنند فیزیوتراپیست هستند البته آنهم از نوع متخصص فیزیوتراپی.

   

  همیشه دارای عقده حقارت و حس خود کم بینی هستند.

   

  با همه تخصص های پزشکی مشکل دارند و خودشان را بالاتر از همه آنها می دانند.

   

  اما در حقیقت متخصصین الکی طب فیزیکی هیچ چیز نیستند جز:

   

   

   

  طبل تو خالی

   

  + نوشته شده در  جمعه پانزدهم آبان 1388ساعت 9:23  توسط متخسس طب فوت  | 

   

   

  متخسسین تب فیزیکی (طب فوووت)(طب الکی)

   

   

   

  مانند کلاغی هستند که می خواهند را رفتن طاوووس را بیاموزند

   

  + نوشته شده در  جمعه پانزدهم آبان 1388ساعت 9:22  توسط متخسس طب فوت  | 

   

  متخصصین طب فیزیکی (فوتکی) و صهیونیست ها یک وجه مشترک دارند:

   

   

   

  هر دو آنها اشغالگر هستند

  + نوشته شده در  جمعه پانزدهم آبان 1388ساعت 0:14  توسط متخسس طب فوت  |